[Rozmiar: 344898 bajtów] [Rozmiar: 344898 bajtów]

Projekt ogrodu przydomowego - Rzeszów


Projekt ogrodu położonego w Rzeszowie na dużej działce, która została podzielona przez bryłę budynku na dwie częśći, w wyniku czego powstały dwie odrębne przestrzenie, dla których przypisano różne przeznaczenie. Ogród jako całość utrzymany został w swobodnym, urozmaiconym stylu, który jest zgodny z otaczającym działkę klientów pełnym zieleni krajobrazem przedmieści dużego miasta.

Część frontowa ogrodu ma być wizytówką domu. Wiekszą jej część stanowi duży parking z kostki brukowej, wokół którego zaprojektowane zostały kompozycje z kolorowych iglaków uzupełnione krzewami liściastymi, bylinami i wrzosami. Do ściólkowania nasadzeń wykorzystano tu grys kamienny, który pasuje do wykończonej naturalnym kamieniem elewacji budynku.

Część ogrodu po drugiej stronie budynku ma służyć domownikom za miejsce odpoczynku i rekreacji. Ponadto domownicy zarzyczyli sobie aby znalazło się miejsce dla kilku drzew owocowych i niewielkich grządek na warzywa. Centralna część ogrodu zajął duży, płaski trawnik otoczony różnorodną, barwną roślinnością. Posadzono tu głównie krzewy i drzewa liściaste: tawuły, klony palmowe, azalie, krzewuszki, pięciorniki, lawendę, berberysy, derenie, buki i brzozy. Kompozycję uzupełniono drzewami i krzewami iglastymi takimi jak thuje, jałowce, cyprysiki i sosny oraz bylinami, powojnikami i trawami ozdobnymi Przy granicy działki wśród bujnych kompozycji z roślin znalazło się miejsce dla szopki na narzędzia oraz sporej altany. Sad i warzywniak został umieszczony na samym końcu ogrodu i oddzielony od trawnika kratami na pnacza i kompozycjami z roślin